skip to Main Content
Carreres-mes-demandades-2020-catalunya

Les carreres més demandades aquest 2020 a Catalunya

Com ja vam comentar en articles anteriors del nostre blog, la nota de tall és aquella amb la qual ha entrat l’última persona a cada ensenyament. Per tant, aquesta nota varia cada any i no se sap fins que s’ha fet l’assignació de places a la universitat tot i que les notes de tall dels cursos anteriors poden servir com a orientació per als futurs estudiants.

Cada any es publiquen les notes de tall de les universitats públiques i els centres adscrits d’aquestes universitats. 

Normalment, les universitats privades no es regeixen per la nota de tall. Per accedir a una universitat privada s’ha de realitzar la preinscripció directament a la universitat i s’ha de tenir en compte quins són els seus criteris d’accés.

Universitats Catalanes: Oferta de Titulacions

Les diferents universitats catalanes tenen una àmplia oferta de graus i màsters oficials. Cada un d’aquests estudis té unes característiques pròpies. És molt important analitzar en detall la descripció de la formació i el seu pla d’estudis per poder decidir què estudiar i on.

Rànquing d’estudis més demandats a Catalunya

Durant la preinscripció a la universitat per l’any 2020, els 10 estudis més sol·licitats a Catalunya han estat els que llistem a continuació. Aquesta elaboració s’ha realitzat a partir de la informació del Canal d’Universitats de la Generalitat de Catalunya:

OrdreEstudiUniversitatNúmero de placesSol·licitants en 1a preferènciaNota de tall
1Medicina (Campus Clínic)UB1721,68713,135
2PsicologiaUB4801,1139,338
3Administració i Direcció d’EmpresesUB7809258,848
4MedicinaUAB32091712,718
5Infermeria (Campus Bellvitge)UB31583511,198
6PsicologiaUAB3608209,348
7Enginyeria InformàticaUPC40074610,148
8MedicinaURV12571512,791
9DretUB4307019,258
10Ciències de l’Activitat Física i l’EsportUB15061110,236

No dubteu a contactar amb la Residència d’Estudiants l’Estació de Sabadell en cas de venir a estudiar prop la nostra residencia i de necessitar un allotjament per a estudiants.

This Post Has 0 Comments

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Back To Top